Twoja maszyna może być smart!

Coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach stają się “inteligentne” sprzęty gospodarstwa domowego. W wielu polskich domach można już znaleźć smart telewizor, lodówkę czy pralkę. Co zaskakujące w większym stopniu smart rozwiązania zagościły w polskich domach aniżeli w rodzimych przedsiębiorstwach.

Smart technologie dla biznesu nazywane są powszechnie Przemysłem 4.0, a obszar związany z maszynami IIoT (Industrial Internet of Thing). W dużym uproszczeniu mają polegać na “rozszerzeniu” możliwości maszyn i urządzeń o nowe, dodatkowe funkcje połączone bezpośrednio z komunikowaniem się za pośrednictwem sieci.

Czy to nie zaskakujące, że ułatwiamy sobie codzienne życie, montując w naszych domach dziesiątki czujników, monitorując wiele parametrów naszego życia a zapominamy o usprawnieniach w firmach? Przeprowadziliśmy wiele rozmów z właścicielami i prezesami firm produkcyjnych. Jak się okazuję największy opór wśród przedsiębiorców przed wprowadzaniem technologii IIoT powodują duże koszty wdrożenia oraz częsta konieczność dodatkowej przebudowy sieci teleinformatycznych.

Odpowiedzią na te obawy jest produkt oferowany przez EBKF. Jest to system działający w oparciu o model SaaS (potocznie nazywane „chmurami”) dzięki czemu możliwe jest zredukowanie kosztów wdrożenia, obniżenie kosztów utrzymania systemu a także dostęp do danych 24/7 z dowolnego miejsca na świecie. System EBKF Manager to innowacyjne i modułowe narzędzie, pozwalające na szczegółowe monitorowanie i usprawnianie procesów produkcyjnych oraz wygodne i elastyczne zarządzanie biznesem.

System daje możliwość podłączenia praktycznie każdego urządzenia, a dzięki zastosowaniu specjalistycznych czujników i algorytmów maszyna „staje się smart”. Zbierane dane są analizowane, interpretowane i prezentowana w wygodnej dla użytkownika formie przez stronę www lub aplikację mobilną.

W przypadku wykrycia zaprogramowanych zdarzeń, system automatycznie podejmuje decyzje o zastosowaniu konkretnego działania, dzięki czemu możemy zautomatyzować znaczącą część procesów. Takie podejście pozwala na szybsze podejmowanie kluczowych decyzji i wyeliminowanie ludzkiego błędu.

Rozwiązanie EBKF jest elastyczne i pozwala podłączać do systemu zespoły maszyn w etapach, bez konieczności jednorazowego całościowego ponoszenia kosztów wdrożenia i instalacji. Sukcesywne dołączenie kolejnych zespołów maszyn pozwala na lepsze zrozumienie możliwości systemu, doprecyzowanie oczekiwań i realnych potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki rozwiązaniu EBKF możliwe jest między innymi: monitorowania czasu pracy, zarządzanie flotą i obniżenie kosztów jej utrzymania, optymalizacja procesów produkcyjnych poprzez zwiększenie wydajności pracy maszyn a także organicznie liczy nieprzewidzianych przestojów i awarii.

Jeśli zastanawiasz się nad optymalizacją w powyższych obszarach lub zainteresowała Cię nasza oferta, skontaktuj się z nami. Wdrożymy w Twojej firmie rozwiązanie dzięki któremu zyskasz łatwy dostęp do interesujących Cię danych i zredukujesz koszty prowadzenia Twojego biznesu