Smart technologie dla biznesu

Smart technologie dla biznesu

Rosnąca globalizacja, dynamicznie zmieniające się otoczenie biznesowe oraz coraz silniejsza konkurencja, wymuszają na organizacjach nieustanny rozwój oraz inwestycje w nowe technologie. Choć mogłoby się wydawać, że zinformatyzowane już systemy są optymalne i dość wydajne, to w biznesie brak rozwoju może oznaczać nieuchronny regres.


Smart technologie dla biznesu

Wiele przedsiębiorstw konfrontuje się z rzeczywistością, w której oczekiwania klienta wzrastają, czas dostawy ulega skróceniu, a oferowane produkty coraz częściej są indywidualizowane pod konkretnego odbiorcę. Producenci muszą stawić czoła nowym wyzwaniom jakim są: elastyczne dostosowanie do wymagań rynku oraz innowacyjne podejście do zarządzania swoim biznesem.

W tym momencie z pomocą przedsiębiorcom przychodzą tzw. “technologie smart dla biznesu”, nazywane powszechnie IIoT (Industrial Internet of Thing). W dużym uproszczeniu polegają one na “rozszerzeniu” możliwości maszyn i urządzeń o nowe, dodatkowe funkcje, umożliwiające komunikowanie się za pośrednictwem sieci. 

Przeprowadziliśmy wiele rozmów z właścicielami i prezesami firm produkcyjnych,  z których wynika, że największy opór wśród przedsiębiorców, przed wprowadzaniem technologii IIoT,  powodują duże koszty wdrożenia oraz zbyt częsta konieczność dodatkowej przebudowy sieci teleinformatycznych. Odpowiedzią na te obawy jest produkt oferowany przez EBKF. Jest to system działający w modelu SaaS (potocznie nazywane „chmurami”),  dzięki któremu możliwe jest zredukowanie kosztów wdrożenia systemu, obniżenie kosztów jego utrzymania, a także dostęp do danych 24/7 z dowolnego miejsca na świecie. System EBKF  to innowacyjne i modułowe narzędzie, pozwalające na szczegółowe monitorowanie i usprawnianie procesów produkcyjnych oraz wygodne i elastyczne zarządzanie biznesem. System daje możliwość podłączenia praktycznie każdego urządzenia do sieci, a dzięki zastosowaniu specjalistycznych czujników i algorytmów maszyna „staje się smart”. Zbierane dane są analizowane, interpretowane i prezentowane w wygodnej dla użytkownika formie przez stronę www lub aplikację mobilną. W przypadku wykrycia zaprogramowanych zdarzeń, system automatycznie podejmuje decyzje o zastosowaniu konkretnego działania, dzięki czemu możemy zautomatyzować znaczącą część procesów. Takie podejście pozwala na szybsze podejmowanie kluczowych decyzji i wyeliminowanie ludzkiego błędu. Rozwiązanie EBKF jest elastyczne i pozwala podłączać do systemu zespoły maszyn w etapach, bez konieczności jednorazowego całościowego ponoszenia kosztów wdrożenia i instalacji. Sukcesywne dołączenie kolejnych zespołów maszyn pozwala na lepsze zrozumienie możliwości systemu, doprecyzowanie oczekiwań i realnych potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki rozwiązaniu EBKF możliwe jest między innymi: monitorowanie czasu pracy, zarządzanie flotą i obniżenie kosztów jej utrzymania, optymalizacja procesów produkcyjnych poprzez zwiększenie wydajności pracy maszyn, a także organicznie liczy nieprzewidzianych przestojów i awarii.

Jeśli zastanawiasz się nad optymalizacją w powyższych obszarach lub zainteresowała Cię nasza oferta, skontaktuj się z nami. Dostarczymy Ci nasze rozwiązanie bezpłatnie do celów testowych. A jeśli spodoba Ci się to co zobaczysz,  wdrożymy je w Twojej firmie.   Przekonaj się sam!


Klienci i partnerzy

EBKF partner RICOH
EBKF partner EASY ROBOTS