Odkryj korzyści zdalnego MONITOROWANIA SPAWAREK I SPAWACZY, dzięki inteligentnej technologii EBKF i systemowi REJS MOST.

Zastanawiasz się jaki sens miałoby monitorowanie pracy spawacza? Intryguje Cię jak można to zrobić? Czy w ogóle jest to możliwie? Czytając artykuł dowiesz się dlaczego warto wdrożyć taką technologię, oraz jak zrobić to dobrze.

Jeśli zarządzasz pracą spawaczy odpowiedz sobie na poniższe pytania, i sprawdź jak wiele istotnych aspektów może być poza twoją kontrolą. 

  1. Czy masz obecnie możliwość kontrolowania ile czasu poszczególni spawacze aktywnie spawali? 
  2. Czy możesz porównywać  poszczególnych pracowników między sobą? Monitorować ich wydajność?
  3. Czy wiesz jakim natężeniem prądu spawają twoi pracownicy? Czy stosują się do wytycznych dokumentacji konstrukcji spawanych? 
  4. Czy możesz teraz stwierdzić ile spawarek pracuje, a ile jest wyłączonych? A tydzień, miesiąc czy rok temu?
  5. Czy wiesz gdzie aktualnie znajdują się Twoje poszczególne spawarki? 
  6. Chciałbyś zminimalizować ryzyko kradzieży i utraty swoich urządzeń?

Jeśli odpowiedź na większość z tych pytań wprawia Cię w zakłopotanie to musisz wiedzieć, że nie jesteś jedyny. Wiele firm zajmujących się spawaniem boryka się z takimi samymi problemami. Dlatego wprowadziliśmy inteligentny system online dający pełny podgląd najważniejszych informacji o spawarkach i ich operatorach. Jesteśmy w stanie zintegrować się z każdym modelem spawarki. Bez ingerencji w elektronikę, z zastosowaniem zewnętrznych czujników umożliwiających monitorowanie najistotniejszych parametrów.

Zarządzanie grupą już kilkudziesięciu spawaczy może przysporzyć nie lada zmartwień, a co jeśli tych pracowników jest kilkuset lub więcej? W tak dużych organizacjach pracownicy często pracują w “zorganizowanym chaosie” gdzie teoretycznie każdy wie co do niego należy, ale brak jest narzędzi do skutecznego monitorowania każdego pracownika z osobna. Doświadczenia dowodzą, że sama świadomość tego, że efekty  pracy mogą być skutecznie monitorowane i weryfikowane powoduje wzrost efektywności oraz skłonność do większej samokontroli i mobilizacji. Monitorowanie pracy daje również możliwość dokładnego określenia sił zaangażowanych w zrealizowanie zadania, oraz określenia precyzyjnie czasu niezbędnego do jego wykonania. Takie informacje pomagają w dokładniejszym rozliczeniu zyskowności kontraktu i lepszym kalkulowaniu zleceń w przyszłości. Innymi słowy, mając większą wiedzę na temat postępów w realizowaniu kontaktu oraz podgląd do historycznych danych w podobnych zleceniach możesz szybciej reagować i podejmować trafniejsze decyzje. W krytycznych sytuacjach dostęp do danych i aktywne działania mogą zaważyć na zyskowności kontraktu lub terminie jego wykonania.  

Rozwiązanie oferowane przez EBKF daje możliwość lepszego organizowania, planowania i kontrolowania pracy spawaczy.  Dzięki systemowi Rejs MOST możesz zdalnie monitorować wiele parametrów spawania jednocześnie. Do najistotniejszych z nich należą: Dokładne informacje o wydajności pracy spawaczy (na podstawie długości jarzenia się łuku). Dokładny czas włączenia i wyłączenia spawarki. Lokalizowanie GPS i możliwość dzielenia maszyn na grupy, (funkcja przydatna gdy produkcja jest rozproszona w kilku lokalizacjach lub realizowane są zlecenia poza siedzibą). Informacje o parametrach spawania każdej spawarki - maksymalne i średnie natężenia prądu. Możliwość identyfikowania sprawcza za pomocą kart RFiD. Automatyczne raporty i zestawienia (wysyłane np. na koniec miesiąca lub w dowolnie zdefiniowanym interwale). Automatyczne alarmy informujące o wystąpieniu nieoczekiwanych zdarzeń. Dzięki tej ostatniej funkcjonalności nie ma konieczności śledzenia wszystkich operatorów i urządzeń przez cały czas w systemie. Możemy reagować tylko na sytuacje które wymagają uwagi. Np. alarm geolokalizacji poinformuje nas gdy spawarka przekroczy zadany obszar pracy. Ostrzeżenie pojawi się również gdy nasi pracownicy spóźnią się do pracy lub przepracują efektywnie mniej niż zaplanowana dla nich średnia. Wszystko to ma sprawić by system wspomagał zarządzanie firmą dając możliwość w każdej chwili sprawdzenia istotnych danych. Wsparcie to ma być jednak z założenia “działaniem w tle” nie wymuszającym zbędnego analizowania ogromnej ilości danych przez cały czas.   

Jeśli w firmie jest wewnętrzny dział remontowo serwisowy który można przeszkolić z montażu modułów, rekomendujemy wykorzystanie go do sukcesywnego podłączania spawarek. Takie działania pozwalają często na zminimalizowanie kosztów montażu i zapewniają przeszkolonemu personelowi na sprawne podłączenie do systemu kolejnych urządzeń. Oferowane przez nas rozwiązanie Rejs MOST jest uniwersalne i umożliwia integrację w  prawie każdej spawarce, co przy dużej liczbie różnych modeli znacząco ułatwia pracę i ułatwia logistykę całego procesu. Przed ostateczną decyzją o zakupie systemu warto jest sprawdzić czy rozwiązanie będzie odpowiednie dla specyfiki prowadzonych prac. Dlatego,  zawsze zalecamy przetestowanie systemu na reprezentatywnej liczbie spawarek.

Więcej informacji na temat rozwiązania Rejs MOST znajdą Państwo pod linkiem https://www.rywal.com.pl/produkty/urz%C4%85dzenia-spawalnicze-i-zgrzewarki/rejestrator-spawalniczy-rejs-most-detail.html