Monitoring maszyn sprzątających w firmie Clar System

Poznańska hala magazynowa oraz handlowa, znanego producenta mebli, wypełniona jest inteligentnymi maszynami sprzątającymi.


Jedna z największy firm sprzątających w Polsce – CLAR system (https://www.clarsystem.pl/) prowadzi tam pilotażowy program dla maszyn wyposażonych w technologię pozwalającą na zdalne zarządzanie. Jest to najnowocześniejsze rozwiązanie IoT na rynku, skierowane do branży czystości. Ponadto wspiera ochronę środowiska.

Maszyny sprzątające wyposażone zostały w rozwiązanie EBKF Fleet Manager (www.ebkf.eu) z wbudowanymi czujnikami, dającymi możliwość monitorowania wielu parametrów maszyny na raz.

Grupa Kapitałowa CLAR system działa na rynku od kilkunastu lat. Oferują kompleksowe usługi z zakresu technicznej obsługi budynków oraz utrzymania czystości. Firma zawsze stawiała na innowacyjność. Teraz na hali magazynowej, jednego ze swoich klientów, postanowiła przeprowadzić program pilotażowy najnowszego rozwiązania do zarządzania parkiem maszyn sprzątających. Pilotaż potrwa 6 miesięcy. Montaż odbył się na urządzeniach wiodącego europejskiego producenta. Było to możliwe dzięki bardzo dużej uniwersalności rozwiązania EBKF,  który daje możliwość zamontowania go w wielu różnych urządzeniach (bez względu na markę i kraj pochodzenia).

Instalacja modułu EBKF Fleet Manager pozwala na zwiększenie wydajności pracy i żywotności wielu maszyn, nie tylko sprzątających. Zbierane dane są bezpiecznie gromadzone, przetwarzane i analizowane w chmurze, a użytkownik po autoryzacji ma do nich dostęp poprzez panel administracyjny (z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego). System daje m.in. możliwość:

  • sprawdzenia rzeczywistej efektywności pracy maszyny,
  • weryfikacji kultury pracy maszyn,
  • sprawdzenia czy maszyny używane są do pracy czy służą jako transport,
  • weryfikacji prawidłowego ładowania baterii (wydłuża żywotność baterii).
  • łatwego raportowania pracy (ułatwia optymalizację wydajności oraz procesy decyzyjne).

Ponadto EBKF Fleet Manager stworzony jest z myślą o ekologii. Dzięki tej zaawansowanej technologii możliwe jest zmniejszenie zużycia chemii, prądu, wody. Inteligentne maszyny to nie tylko krok w stronę automatyzacji, ale również ekologii.

Dla dużych sieci handlowych ważna jest szybkość i skuteczność sprzątania. Liderzy w branży czystości, jak CLAR system, wiedzą jak wiele korzyści może wprowadzić automatyzacja codziennych procesów sprzątania, zarówno dla wykonawcy usługi jak i klienta.  Atutem używania modułu EBKF jest obniżenie kosztów utrzymania oraz możliwość rozliczania pracowników i podwykonawców za dokładny czas pracy. Dlatego też nowoczesne rozwiązanie młodych programistów szybko zyskało duże zainteresowanie.

87% klientów, którzy zdecydowali się na testy systemu EBKF, dowiedziało się o istnieniu istotnych problemów organizacyjnych, o których wcześniej nie wiedzieli – wskazuje Przemysław Krzywania z EBKF.

Już po testowych podłączeniach modułów do maszyn CLAR system można wyciągnąć pierwsze wnioski i zoptymalizować wyznaczone obszary.

Dzięki inteligentnym maszynom sprzątającym człowiek zyskuje możliwość sprawdzenia wszystkich parametrów za pośrednictwem telefonu, obojętnie ile km od maszyny będzie. Jest to świetne rozwiązanie dla managera, który zyskuje pełną kontrolę nad stanem urządzeń. Inteligentne maszyny wspierają również ekologię, co jest niezwykle ważne w obecnych czasach.