Co należy zrobić zanim zdecydujesz się na wdrożenie systemu monitorowania maszyn

Co należy zrobić zanim zdecydujesz się na wdrożenie systemu monitorowania maszyn

Rosnąca globalizacja, dynamicznie zmieniające się otoczenie biznesowe oraz coraz silniejsza konkurencja, wymuszają na organizacjach nieustanny rozwój oraz inwestycje w nowe technologie.

Choć mogłoby się wydawać, że zinformatyzowane już systemy są optymalne i dość wydajne, to w biznesie brak rozwoju może oznaczać nieuchronny regres. Wiele przedsiębiorstw konfrontuje się z rzeczywistością, w której oczekiwania klienta wzrastają, czas dostawy ulega skróceniu, a oferowane produkty coraz częściej są indywidualizowane pod konkretnego odbiorcę. Producenci muszą stawić czoła nowym wyzwaniom jakim są: elastyczne dostosowanie do wymagań rynku oraz innowacyjne podejście do zarządzania swoim biznesem.

Receptą na te problemy są,  działające w oparciu o technologie SaaS, czyli chmury, rozwiązania oferowane przez EBKF. EBKF Manager to innowacyjne i modułowe rozwiązanie, które pozwala na szczegółowe monitorowanie i usprawnianie procesów produkcyjnych oraz wygodne zarządzanie biznesem z dowolnego miejsca na świecie. System daje możliwość podłączenia praktycznie każdego urządzenia, dzięki zastosowaniu specjalistycznych czujników oraz algorytmów. Zebrane z nich dane są analizowane i interpretowane. Istotnym elementem tego systemu jest automatyzacja. W przypadku wykrycia zaprogramowanych zdarzeń, system automatycznie podejmuje decyzje o zastosowaniu konkretnego działania. Takie podejście pozwala na szybsze podejmowanie kluczowych dla biznesu decyzji i wyeliminowanie ludzkiego błędu. Zasadniczo można wymienić 5 głównych obszarów, w których EBKF Manager może przynieść największe korzyści:  zarządzanie flotą i obniżenie kosztów ich utrzymania, optymalizacja procesów produkcyjnych (zwiększenie wydajności pracy maszyn, organicznie liczby nieprzewidzianych awarii), magazynowanie (zoptymalizowanie przestrzeni magazynowej) , opieka medyczna oraz szeroko rozumiany handel). Przechowywanie i dokonywanie obliczeń chmurze to również zaleta systemu EBKF, który projektowaliśmy z myślą o możliwie maksymalnym zredukowaniu kosztów wdrożenia technologii IloT.

Jeśli zastanawiasz się już nad wprowadzeniu technologii IloT i Przemysłu 4.0 w swoim przedsiębiorstwie, przeanalizuj na wstępie kilka ważnych aspektów, które pozwolą Ci na lepsze zrozumienie potrzeb i wybór odpowiedniego rozwiązania.

Po pierwsze, zastanów się w jakich obszarach chcesz się rozwijać, gdzie chciałbyś wprowadzić zmiany w organizacji? Następnie, zbadaj jakie korzyści chcesz osiągnąć, co dzięki wprowadzonym zmianom chciałbyś usprawnić? Jaki budżet chcesz przeznaczyć na inwestycję i w jakiej perspektywie czasu? Przeanalizowanie powyższych kroków da nam wstępny obraz na temat oczekiwań i możliwości przedsiębiorstwa, pozwoli na racjonalne podjęcie działań i zapobiegnie ewentualnemu rozczarowaniu. Wprowadzanie technologii IoT w przedsiębiorstwie najlepiej zacząć od małych pilotażowych projektów w wyznaczonych obszarach. Pozytywne testy dają dopiero przesłanki do tego by systematycznie dołączać kolejne zespoły maszyn. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości, skontaktuj się z nami rozwiejemy Twoje obawy i znajdziemy najlepsze rozwiązanie. 


Klienci i partnerzy

EBKF partner RICOH
EBKF partner EASY ROBOTS