5 sposobów na ograniczenie kosztów wykorzystując Przemysłowy Internet rzeczy (IIoT)

5 sposobów na ograniczenie kosztów wykorzystując Przemysłowy Internet rzeczy (IIoT)

Firmy produkcyjne pełnymi garściami zaczynają czerpać z rozwijającej się technologii IoT. Postępujący monitoring maszyn uwzględniający system MES i operowanie dużymi wolumenami danych przekłada się na skuteczność procesów produkcyjnych. Dane gromadzone z urządzeń IoT rosną w oszałamiającym tempie i mają ogromny wpływ ekonomiczny. Ale dlaczego tak się dzieje i co robią urządzenia IoT dla firm, które doprowadziły do ​​tak gwałtownego wzrostu? Można to uprościć do dwóch nadrzędnych kategorii: oszczędzanie pieniędzy i podejmowanie efektywnych decyzji biznesowych.

Optymalizacja kosztów produkcyjnych dzięki IIoT


Sposób, w jaki IoT obniża koszty, różni się w zależności od branży. W branży produkcyjnej IoT jako monitoring maszyn oszczędza pieniądze poprzez: 


 • obniżenie ogólnych kosztów utrzymania dzięki zastosowaniu zasad konserwacji predykcyjnej; 
 • zwiększenie bezpieczeństwa pracowników podczas szkoleń i napraw; 
 • wypełnienie luki między pracownikami hali a kierownictwem; 
 • identyfikowanie i usuwanie wąskich gardeł w produkcji,
 •  a także oferowanie wglądu w przyszłe zmiany i możliwości.


 

1. IIoT i konserwacja predykcyjna - minimalizacja przestojów


Uzbrojenie maszyn w detektory IIoT uwzględniające system MES monitoring maszyn i zbierają często bardzo zaawansowane dane, np. zużycie energii, zakłócenia systemu. Jeśli coś pójdzie nie tak - lub zacznie działać źle - odpowiednie osoby są natychmiast powiadomione. Korzystając z danych historycznych, system konserwacji predykcyjnej z obsługą IoT powiadomi Cię również, kiedy żywotność części zbliża się do końca i powinna zostać wymieniona. Może również informować, kiedy, czy i jak spada jakość wydruków lub kiedy urządzenie zużywa więcej zasobów, takich jak prąd i woda, niż oczekiwano. Masz części, których potrzebujesz, kiedy ich potrzebujesz, ale nie marnujesz cennego miejsca na przechowywanie przedmiotów, których nie potrzebujesz i nie będziesz potrzebować w najbliższej przyszłości. Konserwacja predykcyjna pozwala zaoszczędzić pieniądze dzięki:


 • Ograniczenie kosztownych nieplanowanych przestojów
 • Wymiana części tylko wtedy, gdy trzeba je wymienić na podstawie danych historycznych lub gdy wykazują oznaki nieprawidłowego działania, zanim dojdą do krytycznej awarii. 
 • Diagnoza problemu staje się szybsza i dokładniejsza niż kiedykolwiek
 • Noszenie tylko potrzebnych części
 • Zdalny monitoring maszyn z alertami w czasie rzeczywistym skraca czas reakcji
 • Minimalizacja rezygnacji pracowników i niezadowolenia klientów z powodu problemów z jakością.2. Big Data i uczenie maszynowe


Jednym ze sposobów maksymalnego wykorzystania IoT i uczenia maszynowego w produkcji jest połączenie ich w jeden organizm. Jest on używany do złożonych, inteligentnych symulacji, które uwzględniają przeszłe zachowanie maszyn i ich obecny stan, aby przewidzieć ich przyszłe zachowanie. Uwzględniony w ten sposób system MES prowadzi do zmniejszenia katastrofalnych zakłóceń i ogólnych kosztów konserwacji, a także do zwiększonej wydajności produkcji. Wpływ:


 • Zaawansowane możliwości predykcyjne dzięki złożonym symulacjom, które mogą obejmować jeden element maszyny lub całą halę produkcyjną. Przygotuj się na wszystko.
 • Mniej zakłóceń spowodowanych kosztownymi i czasochłonnymi awariami
 • Zmniejszone ogólne koszty utrzymania
 • Wydłużony czas sprawności
 • Poprawa satysfakcji i bezpieczeństwa pracowników, zmniejszenie wskaźników rezygnacji i kosztów szkolenia.

 

3. Niwelacja wąskich gardeł


Monitoring maszyn to także wąskie gardła ograniczają ogólną zdolność produkcyjną firmy. Jednak nie zawsze jest oczywiste, gdzie znajdują się te przeszkody lub w jakim stopniu wpływają na produktywność. IoT może wskazać, które obszary spowalniają najbardziej. Czy jest jedna maszyna, która psuje się bardziej niż reszta, czy też wymaga modernizacji, ponieważ jej prędkość produkcji spowalnia ogólną wydajność? Czy są okresy, w których niektóre maszyny są niedostatecznie wykorzystywane? Czy procesy Cię powstrzymują, a jeśli tak, czy masz praktyczne rozwiązania, które je naprawią? IoT może pokazać, jakie kroki należy podjąć, aby uzyskać jak największe korzyści, a także nadal oferować wgląd w optymalizację na podstawie danych w czasie rzeczywistym. 


4.Dane z pierwszej ręki - współpraca z pracownikami produkcji


Firmy tracą wiele na braku komunikacji pomiędzy pracownikami różnych działów (np. produkcja-kierownictwo) Dzięki rozwiązaniom EBKF Manager pracownicy na hali mogą zapewnić ludzki wkład, który zostanie uwzględniony w pozostałych danych realizowany przez monitoring maszyn oraz system MES. Dzięki ekranom dotykowym na maszynach w hali operatorzy mogą dodawać obserwacje do danych maszynowych, co pomaga wypełnić lukę między danymi. Rozwiązanie to minimalizuje koszty poprzez:


 • Znajdowanie niewidocznych problemów poprzez wypełnianie luki między rolami zawodowymi;
 • Zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, dzięki czemu mniej kosztownych wypadków;
 • Zwiększanie satysfakcji pracowników poprzez oferowanie im sposobów wnoszenia wkładu i inwestowania w firmę;
 • Wspieranie pozytywnej kultury firmy, tak aby pracownicy byli bardziej produktywni i wydajni oraz prawdopodobnie mieli mniej dni chorobowych;
 • Zmniejszenie odejść i kosztów nabycia i szkolenia.

 


5. Pytaj, pytaj, pytaj - analiza danych


Posiadając dane z czujników, które są w sposób ciągły agregowane i analizowane zarówno za pośrednictwem Edge computing (lub obliczeń w samym czujniku), jak i przez chmurę (online z ogromną pamięcią danych i ekstremalnymi wzrostami prędkości), można przewidzieć przyszłość. IoT oszczędza pieniądze, zmniejszając ryzyko dla bezpieczeństwa pracowników, a także ryzyko awarii maszyn i nieoczekiwane przestoje. Dzięki temu można reagować z wyprzedzeniem. Platformy przemysłowe, takie jak EBKF Manager, dają szansę spojrzenia na dane w łatwy do zrozumienia, ludzki i praktyczny sposób. Łatwe raportowanie i oznaczony kolorami pulpit nawigacyjny pozwalają od razu zobaczyć, gdzie występuje problem i gdzie wprowadzić ulepszenia.Optymalizacja kosztów dzięki IIoT - podsumowanie


IoT przynosi korzyści firmom z branży produkcyjnej poprzez monitoring maszyn i redukcję kosztów związanych z nieoczekiwanymi przestojami. Technologia może być używana do śledzenia zasobów i przeprowadzania złożonych symulacji, zwiększania bezpieczeństwa i satysfakcji pracowników, oferując jednocześnie dogłębny, praktyczny wgląd w ulepszenia procesów i sprzętu. IoT może również zapewnić firmom produkcyjnym elastyczność i odporność, dzięki czemu mogą się rozwijać, bez względu na wszystko. EBKF Manager przyspiesza cyfrową transformację w przemyśle, zapewniając intuicyjną i elastyczną platformę do łatwego gromadzenia i przekształcania danych, które skracają przestoje maszyn, optymalizują wydajność i zwiększają przepustowość i rentowność fabryk.
Klienci i partnerzy

EBKF partner RICOH
EBKF partner EASY ROBOTS