Artykuły

Najnowsze wpisy

Monitoring maszyn jako wsparcie przemysłu w dobie pandemii

Monitoring maszyn jako wsparcie przemysłu w dobie pandemii

Zdalny monitoring stanu urządzeń produkcyjnych, serwisowanie maszyn na odległość? W dobie Przemysłu 4.0. coraz więcej zakładów produkcyjnych korzysta z nowych technologii (IIoT, machine learning, AI), wyraźnie redukujących w poszczególnych branżach przestój i straty związane z walką z epidemią. Jak technologie służą ludziom w czasie pandemii? Jak nowoczesne rozwiązania przekładają się na skuteczność działań operacyjnych w przemyśle?

Na co zwrócić uwagę i jak wybrać dostawcę rozwiązań monitorowania maszyn

Na co zwrócić uwagę i jak wybrać dostawcę rozwiązań monitorowania maszyn

Zmiany gospodarcze, jak i rozwój technologii sprawiają, że przemysł również stoi w obliczu nieustannych zmian oraz innowacji. Wyzwaniem jest m.in. przechwytywanie i analiza danych. Rozwój Przemysłu 4.0 oznacza, że ​​jesteśmy zanurzeni w coraz większej ilości danych. Najlepszym sposobem radzenia sobie z danymi jest zwiększenie ich przetwarzania i mocy obliczeniowej. Powyższe stwierdzenie poprawnie podsumowuje zmagania branży z Przemysłem 4.0 i związaną z tym transformacją cyfrową. Obecnie wielu producentów zadaje pytania, na przykład, co zrobić z tymi wszystkimi zestawami danych, które produkują nasze maszyny, i jak uprościć obawy związane z przetwarzaniem danych? Tutaj pojawia się IIoT.

IIoT w przemyśle 4.0

IIoT w przemyśle 4.0

Oczekuje się, że pomyślne wdrożenie rozwiązań Przemysłu 4.0 w hali produkcyjnej przyniesie ogromne korzyści przedsiębiorstwom produkującym ciężkie maszyny. Zalety te obejmują proces produkcyjny, monitorowanie maszyn, oparte na danych w celu optymalizacji wykorzystania infrastruktury, konserwację predykcyjną oraz włączenie norm prawnych do operacji produkcyjnych. Aby jednak odnieść te znaczące „zwycięstwa”, przedsiębiorstwa z branży produkcji ciężkiego sprzętu muszą najpierw przeprowadzić udaną fazę wdrażania Przemysłu 4.0.

Wpływ danych z maszyn na decyzje zarządu

Wpływ danych z maszyn na decyzje zarządu

Monitorowanie produkcji, zaawansowana analiza danych bazująca na IIoT i uwzględniająca system MES dają obraz, jak złożony bywa proces i jak kluczowe jest operowanie danymi. Kadra zarządzająca jest w stanie dostrzec, jak integracja nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja i IoT, zwiększa wartość procesów. Poniżej dowiesz się, w jaki sposób kierownicy mogą wykorzystać dane maszynowe do analizy biznesowej, aby wykorzystać dane produkcyjne do optymalizacji procesów i realizacji postawionych celów biznesowych.

LEAN Manufacturing w czasach kryzysu

LEAN Manufacturing w czasach kryzysu

Organizacje, które, które pozostają w tyle w zakresie digitalizacji, przeżywały w czasie pandemii szczególnie trudny okres, ponieważ ich praca była w znacznej mierze sparaliżowana. Monitorowanie maszyn, sztuczna inteligencja czy uczenie maszynowe, to rozwiązania, które pozwalają na bycie krok przed konkurencją i gwałtownymi zmianami rynkowymi. Wykorzystanie analizy danych i zdalnego zarządzania mogło wpłynąć na usprawnienie procesów i wykorzystanie kryzysu do wewnętrznej transformacji przedsiębiorstwa. Powrót po lockdownie do pełnej produkcji to również szczególne wyzwanie. Ten proces może być trudny i zagmatwany. Jak można zoptymalizować taki proces? Jaki wychwycić priorytety? Jak komunikować się z pracownikami i zarządzać wszystkim kompleksowo?

Przemysłowy Internet rzeczy: korzyści wdrożenia w firmie

Przemysłowy Internet rzeczy: korzyści wdrożenia w firmie

‍Przemysłowy Internet Rzeczy ( IIoT) oznacza nowe wyzwania, ale i nowe możliwości dla tych producentów, którzy chcą przesuwać kolejne granice w projektowaniu fabryk i procesów. Wśród potencjalnych korzyści wymienić można: skuteczny monitorowanie maszyn, integrację, łączność, wydajność oraz niezawodność, ale wiele funkcji technologii IIoT oferuje również spore korzyści finansowe. Zapoczątkowując nową erę łączności, w której fabryki i maszyny ściśle ze sobą współpracują w sposób bezpieczny i zintegrowany, tak aby technologia mogła jeszcze wydajniej służyć człowiekowi, IIoT oferuje ogromne możliwości aby móc wykrywać nieefektywne ogniwa w łańcuchach procesów i zamieniać je w kapitał obrotowy. 

5 sposobów na ograniczenie kosztów wykorzystując Przemysłowy Internet rzeczy (IIoT)

5 sposobów na ograniczenie kosztów wykorzystując Przemysłowy Internet rzeczy (IIoT)

Firmy produkcyjne pełnymi garściami zaczynają czerpać z rozwijającej się technologii IoT. Postępujący monitoring maszyn uwzględniający system MES i operowanie dużymi wolumenami danych przekłada się na skuteczność procesów produkcyjnych. Dane gromadzone z urządzeń IoT rosną w oszałamiającym tempie i mają ogromny wpływ ekonomiczny. Ale dlaczego tak się dzieje i co robią urządzenia IoT dla firm, które doprowadziły do ​​tak gwałtownego wzrostu? Można to uprościć do dwóch nadrzędnych kategorii: oszczędzanie pieniędzy i podejmowanie efektywnych decyzji biznesowych.

13 przykładów dlaczego warto wprowadzić monitoring maszyn

13 przykładów dlaczego warto wprowadzić monitoring maszyn

Rozwój gospodarki i technologii, a co za tym idzie potrzeb konsumenckich, znacząco wpływa na stymulację przemysłu. Coraz częściej można spotkać się z zamówieniami na realizację produkcji o małej powtarzalności. Dodatkowo dochodzi zapotrzebowanie na wysoką jakość realizacji, obniżanie kosztów celu optymalizacji przychodów, czy pojawiające się nowe regulacje prawno. Cały proces zbierania danych przez pracowników produkcyjnych oraz ich przetwarzania i raportowania przez kierowników sprawia, że mniej czasu poświęcone jest na działania produkcyjne. Całość przekłada się na zwiększone zapotrzebowanie na przetwarzanie danych w celach optymalizacji. Stąd odważne wdrażanie IIoT, czy postawienie na inne rozwiązania, np. system MES lub monitoring maszyn z wykorzystaniem machine learning. 

Klienci i partnerzy